ویژگی های مبلمان در طراحی داخلی

1397/01/27
مبلمان و نشیمن قاب های اولیه اتاق هستند و باید رنگ ها و سایه های طبیعی داشته باشند، و پارچه های رنگارنگ و دارای نقش و نگار در مراحل بعدی به آنها ( به صورت کوسن و ...) اضافه شود...


مبلمان و نشیمن قاب های اولیه اتاق هستند و باید رنگ ها و  سایه های طبیعی داشته باشند، و پارچه های رنگارنگ  و دارای نقش و نگار در مراحل بعدی به آنها ( به صورت کوسن و ...) اضافه شود. قبل از انتخاب مبلمان و خرید آن حتما باید ابتدا مکان اندازه گیری گردد و سپس اقدام به خرید آنها نمایید:

- رنگ مبلمان:
برای انتخاب مبلمان با رنگ دلخواه  خود، حتما رنگی را انتخاب نمایید که مطابق با رنگ دیوار و کف  اتاق باشد، وگرنه در یک مغازه مبل فروشی در میان صدها رنگ و طرح گیج خواهید شد. برای مثال در یک مبل فروشی، با کاناپه هایی روبرو می شوید که گل های طلایی با روکش قرمز دارند و در فضایی قرار داده شده اند که به نظر دلنشین میرسند، ولیکن نیاز است که  مناسب با سلیقه و طرح در نظر گرفته شما برای محیط منزل باشد.


گاهی نیز می توانید یک طرح مبل را انتخاب کنید ولی از سه رنگ مبل که رویه آنها متفاوت است، استفاده کنید. این سه رنگ بهتر است با هم هماهنگی داشته و از یک طیف رنگی باشند، مثلا کرم و قرمز، زرد و نارنجی و سبز، بنفش کم رنگ، صورتی کم رنگ، سفید. همیشه ما عادت داریم که مبلمان را با یک رنگ انتخاب کنیم ولی در دنیای امروز  یکی از روش های چیدمان و انتخاب مبلمان، انتخاب دو یا چند رنگ ممکن است هماهنگی رنگی بهتری در آن انتخاب شود.

- انتخاب رنگ مکمل دیوار برای مبلمان:

اگر دیوارهای اتاق خواب شما آبی است و می خواهید از سردی فضا بکاهید در عین حال شادی و گرما را در محیط داخلی بکشانید  مبلمان نارنجی و یا سرمه ای با کوسن های نارنجی، قرمز و زرد انتخاب نمایید. رنگ های مکمل چشم را به حرکت وا می دارند که این در اثر ایجاد تضاد در میان رنگ هاست. سعی کنید از دسته رنگ های کرم و قهوه ای کمی فاصله بگیرید. دنیایی است که خستگی ها را از میان می برد. ترس از انتخاب رنگ ها را کنار بگذارید و رنگی را انتخاب کنید که آن آرام می شوید، در نظر داشته باشید که با انتخاب رنگ های شاد نوید و شادی را به محیط خانه می کشانید و مهمانان خود را نیز شاد می نمایید.


- اندازه مبلمان:

یک مبل باید ارتفاع یک نیمکت را داشته باشد، به عنوان یک قانون کلی هر قدر ارتفاع مبل کوتاه باشد  ساده و معمولی به نظر می رسد و هر قدر ارتفاع آن بیشتر باشد رسمی تر است. اندازه مبلمان انتخابی باید حتما متناسب با اندازه طول و عرض اتاق یا سالن پذیرایی باشد، از مبلمانی استفاده نمایید که  اتاق شما را کوچک نشان دهد و یا این که بالعکس فضا را بزرگتر نشان دهد.- جنس مبل:

روکش مبل باید بادوام ساده و یا طرح هایی از پارچه باشد، برای داخل تشک های مبلمان نیاز است به جای پر از " پلی فوم" استفاده گردد، که به راحتی به حالت اولیه خود باز گردد  اگر به چرم علاقه مند هستید بهتر است چرم آن طبیعی باشدزیرا چرم های مصنوعی به بدن می چسبند. از طرفی در فصل گرما نیز بسیار گرم و در فصل سرما سرد می شوند.


نویسنده : آتیه طراحان ایرانیان

تازه ترین اخبار
مشتریان ما
پروژه طراحی دکوراسیون