اسرار رنگ آمیزی دیوار

1397/02/05
چگونه می توانیم با رنگ آمیزی دیوارها به دکوراسیون خانه خود اضافه کنیم؟ و یا حتی...
چگونه می توانیم با رنگ آمیزی دیوارها به دکوراسیون خانه خود اضافه کنیم؟ و یا حتی ابعاد اتاق را از آنچه که هست بزرگتر نشان دهیم ؟ و یا خانه را از یکنواختی خارج کنیم؟

برای ایجاد جذابیت در یک اتاق، از وسایلی که درست همرنگ دیوار باشند استفاده نکنید. برای انتخاب رنگ دیوار، لوازم منزل خود را در نظر بگیرید، و یا با توجه به رنگ های موجود در آن، رنگ مناسبی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که ترکیبات متنوع، فضایی پویا و نیروبخش ایجاد می کنند.


اگر برای هر اتاق رنگی مجزا در نظر دارید، فضاهای بین اتاق ها راهرو، ورودی و راه پله را به رنگ خاکستری ملایمی با ته رنگی از دیوار درآورید تا تبدیل رنگ ها زیباتر شوند.


رنگی را برای خانه خود در نظر بگیرید و آنرا حجم های متفاوت در اتاق ها به کار برید. این رنگ می تواند در یک اتاق رنگ غالب، در اتاقی رنگ چند وسیله و در اتاق سوم تنها به عنوان چاشنیهایی در گوشه و کنار به کار برید. چنین روشی، هماهنگی را در کلیت خانه برقرار خواهد نمود.


رنگ های روشن، با روح و متمایل به گستردگی هستند و در نتیجه اتاق را بزرگتر و روشن تر از آنچه هست نشان می دهند. رنگ های تیره  گرم به اتاق های بسیار بزرگ حالتی خودمانی و صمیمی می دهند.


برای بلندتر جلوه دادن دیوارها آن ها را تا سقف به طور یکنواخت ادامه دهید و در نزدیکی سقف را با نوارهای تزئینی و مانند آن قطع نکنید. اگر سقف دارای حاشیه تزئینی یا لبه برجسته است، می توانید این حاشیه را نیز به رنگ دیوار در آورید. رنگ روشن سقف  جلوه می دهد.
برای کوتاه تر جلوه دادن سقف های بلند و یا تشدید حالت خودمانی یک اتاق رنگ دیوار را از 20 تا 30 سانتی متر مانده به بالاترین نقطه سقف قطع کنید و باقی آنرا به رنگ سقف رنگ آمیزی نمایید یا با نوارهای تزئینی بپوشانید تیره تر کردن سقف هم می تواند چنین ویژگی را به وجود آورد.

نویسنده : آتیه طراحان ایرانیان

تازه ترین اخبار
مشتریان ما
پروژه طراحی دکوراسیون