طراحی داخلی دفتر مرکزی آپارات در تهران

1396/06/05
مفهوم اولیه آپارات یک مرکز فرماندهی دستگاه نمایش فیلم است که در ایران جهت پاسخگویی به نیاز اشتراک‌گذاری ویدئو کاربران ایرانی در محیطی سالم، طراحی‌شده و به‌عنوان یوتیوب ایرانی شناخته می‌شود. ازاین‌رو طراحی داخلی دفتر مرکزی آپارات در تهران برای معماران دارای نکات و عملکردهای خاص و متفاوت می‌باشد...
مفهوم اولیه آپارات یک مرکز فرماندهی دستگاه نمایش فیلم است که در ایران جهت پاسخگویی به نیاز اشتراک‌گذاری ویدئو کاربران ایرانی در محیطی سالم، طراحی‌شده و به‌عنوان یوتیوب ایرانی شناخته می‌شود. ازاین‌رو طراحی داخلی دفتر مرکزی آپارات در تهران برای معماران دارای نکات و عملکردهای خاص و متفاوت می‌باشد .

پروژه: طراحی داخلی دفتر مرکزی آپارات در تهران
معمار: استودیو آپاچی
محل پروژه: بلوار مدرس، تهران، ایران
معماران: مهدی علی بخشیان، رضا ضیا، علیرضا شکوری، مریم لاله، امیر الله علی‌اکبر
سال ساخت: ۲۰۱۶
متراژ ۶۰۰ مترمربع


طراحی داخلی دفتر مرکزی آپارات در تهران توسط استودیو معماری آپاچی انجام‌شده است. در وهله اول، معماران این پروژه، جهت طراحی فضایی باز که باعث ایجاد حس همکاری بیشتر میان کارکنان می‌شود تلاش کردند و در وهله دوم جهت ایجاد فضاهای مستقل دفتر کار که در تعامل با مناطق مشترک و فضاهای باز هستند به تجزیه و تحلیل پرداختند.تجزیه و تحلیل داده های باعث شد که استودیو معماری آپاچی ایده طراحی یک ساختمان با گسترش شکاف میان راهروها و فضاهای اداری ارائه کند که نتیجه آن، ایجاد شکاف و حفره هایی برای گیاهان و همچنین پله های آپارات شد. شفافیت ایجاد شده توسط شکاف‌ها و حفره‌ها، نوعی ارتباط بصری برای کارکنان با توجه به سطوح کاریشان ایجاد می‌کرد و نور طبیعی را برای فضاها فراهم می‌ساخت.در مرکز دفتر مرکزی آپارات، هندسه‌ای قائم توسط یک پلکان شکل‌گرفته است. طراحی این پلکان به صورتی است که ضمن ایجاد ارتباط بین طبقات جنبه‌ای عملکردی جهت کنفرانس و صندلی‌های یک سالن آمفی‌تئاتر دارد و در موارد خاص ازآن‌جهت تماشای فیلم استفاده می‌شود. ساختار این پلکان را فلز رنگ‌شده با آجرهای ۵*۳۰ تشکیل داده که به‌صورت اورگانامیک طراحی‌شده است.
ارسال دیدگاه
دیدگاه شما
هیچ نظری ثبت نشده است
تازه ترین اخبار
مشتریان ما
پروژه طراحی دکوراسیون