نمونه هايي از ساختمان هاي مسکوني بتني

1396/10/11
تادائو آندو معمار سرشناس ژاپني، در مورد معماري اين طور مي گويد: به باور من سه عنصر براي تبلور معماري مورد نياز است : مصالح واقعي مانند بتن اکسپوز و يا چوب رنگ نشده ، هندسه ناب ، طبيعت ؛ طبيعتي که از طريق انسان نظم داده شده و در تضاد با طبيعت آشفته است...
تادائو آندو معمار سرشناس ژاپني، در مورد معماري اين طور مي گويد:

به باور من سه عنصر براي تبلور معماري مورد نياز است : مصالح واقعي مانند بتن اکسپوز و يا چوب رنگ نشده ، هندسه ناب ، طبيعت ؛ طبيعتي که از طريق انسان نظم داده شده و در تضاد با طبيعت آشفته است.

همانطور که مشخص است، آندو بتن اکسپوز را يکي از متريال هاي پايه براي معماري مي داند. نه تنها فونداسيون و سازه، بلکه معماري! و اين نکته بسيار بزرگي است. تقريبا اکثر کارهاي اين معمار ژاپني، با استفاده از بتن طراحي و اجرا شده است.

امروزه بتن، راه خود را به معماري باز کرده است. امروزه بسياري از ساختمان ها، داراي نماي بتني هستند. طراحي داخلي بسياري از فضاها، با بتن صورت مي گيرد. در واقع بتن از زير به روي کار آورده شده است و به عنوان يک عنصر دکوراتيو مورد استفاده قرار مي گيرد. معماران زيادي در کارهاي خود از بتن اکسپوز استفاده مي کنند و اين رويه روز به روز گسترده تر مي شود.

شايد شما نيز به عنوان يک طراح و معمار، بازي با به استفاده از بتن علاقه مند باشيد و يا قصد طراحي پروژه اي با نماي بتني را داشته باشيد. بر اين اساس در اين بخش براي شما، نمونه هايي از ساختمان هاي مسکوني و ويلايي با بتن را آماده نموده ايم. دعوت مي کنيم اين ايده ها را مشاهده و بررسي نماييد. در طرح هايي که مشاهده مي نماييد، بتن در ترکيب با متريال هاي ديگر نظير شيشه، چوب، فلز و … و يا بصورت تک کار شده است.
ارسال دیدگاه
دیدگاه شما
هیچ نظری ثبت نشده است
تازه ترین اخبار
مشتریان ما
پروژه طراحی دکوراسیون