با استفاده از مس در طراحی داخلی آشنا شویم ؟

1396/10/27
مس از سالها پیش در طراحی داخلی به کار برده شده است. در سال 2017 استفاده از مس در طراحی داخلی به عنوان متریالی لوکس و جذاب همه گیر تر شد. مس در کنار متریال های دیگر باعث دید آزاد و باز و همچنین حس تازگی در فضا می گردد...
مس از سالها پیش در طراحی داخلی به کار برده شده است. در سال 2017 استفاده از مس در طراحی داخلی به عنوان متریالی لوکس و جذاب همه گیر تر شد. مس در کنار متریال های دیگر باعث دید آزاد و باز و همچنین حس تازگی در فضا می گردد. مس در مقایسه با سایر متریال ها مانند استیل به فضا حس سردی نمی بخشد بلکه آن را گرم تر می سازد. در زیر برخی از مواردی که به استفاده از مس در طراحی داخلی کمک می نمایند را برمی شماریم:

-از مس در کنار بک گراند ساده و خالی استفاده نمایید:

بی شک مس نیازمند این است که خودش به عنوان المانی تاثیرگذار و در مرکز توجه قرار گیرد به همین دلیل شلوغی بیش از حد درفضاهایی که در متریال طراحی داخلی آنها از مس استفاده می گردد، رد می شود. به همین دلیل نیاز است تا بک گراند خنثی در فضایی باشد که مس در المان های آن کاربرد دارد. رنگ بندی هایی که می توانند بک گراند فضای مسی شما شوند تونالیته های خاکی، بژ، سفید و تم های متفاوت طوسی است.


-با شکل های متفاوت هندسی ارتباط بگیرید:

ممکن است این شکل های هندسی و انتظار مخاطبین از مس برای این مورد که در مس می بایست حرکت و پویایی را دید از اینجا آغاز شده باشد که در تاریخچه مس، از آن به عنوان متریال لوله کشی استفاده شده است. در عین رعایت این پیج و خم ها برای مس، باید سبک اصلی طراحی داخلی خود را به یاد داشته باشید برای مثال سبک های قرون وسطایی می تواند مثال مناسبی برای استفاده از مس در طراحی های پیچ و خم دار باشند.

-استفاده از کنتراست در طراحی با مس:

با این که مس در طراحی های داخلی به عنوان المان شاخص استفاده می شود، این مورد بدین معنا نیست که نمی توان در حضور مس از متریال های دیگر و فلزات دیگر با رنگ بندی متفاوت استفاده نمود. زمانی که از فلزات دیگر در کنار مس استفاده می کنید می بایست تونالیته های رنگی را مورد توجه قرار دهید، برای مثال کنتراست کروم و استیل جزو فلزاتی هستند که تونالیته رنگی خنک تری دارند و این مهم در تضاد رنگ بندی های مس می باشد.

- از متریال مس در طراحی مبلمان و عناصر دکوراتیو خود استفاده نمایید:

برای افرادی که تمایل به تغییر دکوراسیون داخلی خود را به صورت مداوم دارند و یا هزینه استفاده از مس در ابعاد بزرگتر برایشان قابل قبول نیست، می توانند مس را در عناصر دکوراتیو در نظر گرفت. برای مثال در آشپزخانه ها استفاده از لوازم پخت و پز دکوراتیو مسی می تواند المان شاخصی باشد، این در حالی است که در در اتاق های غذاخوری می توان از نورپردازی های مسی و لوازم آن استفاده نمود.


ارسال دیدگاه
دیدگاه شما
هیچ نظری ثبت نشده است
تازه ترین اخبار
مشتریان ما
پروژه طراحی دکوراسیون